Instytut Immunoterapii, Nowotworów i Chorób Przewlekłych

favicon drukuj
15 luty 2021

Regeneracja po COVID-19 – odzyskaj siły

Regeneracja po COVID-19 – odzyskaj siły

Mając na uwadze komfort i wspieranie naszych pacjentów, którzy przeszli COVID-19, przygotowaliśmy specjalny pakiet zabiegów, które mogą wspomóc organizm w procesie rekonwalescencji po przebytej chorobie. 

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 w znaczący sposób obniża wydolność organizmu. Nawet u osób, które przechodziły zakażenie skąpoobjawowo lub bez objawów, mogą pojawić się  powikłania w funkcjonowaniu układu oddechowego, krążenia, nerwowego lub hormonalnego.   Powrót do sprawności niestety nie zawsze zaczyna się w momencie zakończenia choroby, ale może trwać znacznie dłużej, nawet do kilku miesięcy, znacząco obniżając jakość życia.

Zdajemy sobie sprawę, że wirus SARS-CoV-2 jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, pacjentów onkologicznych, a powrót do zdrowia po chorobie może być ogromnym wyzwaniem, natomiast czas regeneracji zależy od obciążeń zdrowotnych oraz ogólnej kondycji organizmu.

Aktualnie brakuje systemowych wytycznych dotyczących rekonwalescencji po chorobie, każdorazowo jednak zachęcamy do kontaktu z lekarzem, który może wskazać odpowiednie czynności. Bez wątpienia nasi eksperci zalecają lekkostrawną dietę, spożywanie dużych ilości płynów czy nieobciążającą aktywność fizyczną jak choćby spacery, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Należy jednak pamiętać, aby nie forsować organizmu, a powrót do aktywności sprzed choroby wprowadzać systematycznie. 

W ramach wspierania osób po przebytej chorobie COVID-19, proponujemy wzmacnianie organizmu naturalnymi metodami. Szczegóły ustala nasz lekarz prowadzący, dlatego osoby zainteresowane mogą uzyskać niezbędne informacje podczas wizyty lekarskiej w naszej Klinice. 

W celu regeneracji i wzmocnienia osłabionego chorobą organizmu Instytut Immunomedica proponuje:

  •          wizytę lekarską
  •          badania laboratoryjne
  •          indywidualne ustalenie planu leczenia do potrzeb chorego 
  •          wlewy regeneracyjne dożylne
  •          suplementacja
  •          zabiegi – tlenoterapia, laser i inne zlecone przez lekarza.

Więcej informacji uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 575622322.

Zadzwoń i dowiedz się jak możemy Ci pomóc.

< powrót do poprzedniej strony