Instytut Immunoterapii, Nowotworów i Chorób Przewlekłych

favicon drukuj

Nasze terapie

Korzystając z najnowszych osiągnięć medycyny, Instytut ImmunoMedica oferuje pacjentom nowoczesne terapie zintegrowane, wdrażane przez  lekarzy specjalistów i pod okiem wyspecjalizowanego personelu medycznego. Każdemu pacjentowi zapewniamy indywidualny program terapeutyczny dostosowany do jego jednostki chorobowej i stanu zdrowia, podparty  specjalistycznymi badaniami.

Czym jest terapia zintegrowana?

Terapia zintegrowana polega na wykorzystaniu różnych metod terapeutycznych, które w połączeniu
z klasycznymi wykazują większą skuteczność leczenia. To całościowe podejście do medycyny bazujące na najnowszej wiedzy lekarskiej i potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Jednym
z najistotniejszych celów stosowania terapii zintegrowanej jest zapewnienie pacjentom dodatkowych, nieinwazyjnych metod leczenia, które są często uzupełnieniem dla tradycyjnych terapii. Dzięki zintegrowanym metodom leczenia pacjent ma nie tylko większe szanse na powrót do zdrowia, ale również w sposób łagodniejszy przechodzi przez chorobę, co przekłada się bezpośrednio na jakość jego życia.

W ramach medycyny zintegrowanej stosujemy wiele nowoczesnych terapii takich jak: specjalistyczne wlewy dożylne, hipertermię ogólną i miejscową, laseroterapię, tlenoterapię i elektroterapię.
W Instytucie do pacjenta podchodzimy kompleksowo, gdyż w przypadku choroby liczy się czas.
W ramach  świadczeń uzupełniających na miejscu pobieramy próbki do badań analitycznych, stosujemy iniekcje podskórne, domięśniowe i dożylne oraz gwarantujemy fachową pomoc pielęgniarską. Aby minimalizować ryzyko wznowy choroby, nasi lekarze specjaliści monitorują stan zdrowia i dbają o  pacjenta nie tylko w trakcie, ale również po zakończeniu leczenia.